19 września 2023

Kotki

Witajcie,

Dzisiaj skończyłam trzeciego i czwartego kotka z Sal'u " Koci Sal". Brałam udział w zabawie bardzo dawno, ponad 10 lat temu, w 2012 roku (link do Sal już nawet nie działa). Wyhaftowałam wtedy dwa kotki i tak to zostawiłam.  Dlaczego?..., nie wiem dotychczas. Ogólnie kotki mi się podobają w każdej postaci i te nie są wyjątkiem, ale dlaczego nie skończyłam ich, nie wiem. 
W tym roku, w sierpniu, miałam zabrać się za nowo zaczęte hafty, ale coś mnie powstrzymywało. Otworzyłam swoje pudełko nr1 z haftami Ufo' kami i natknęłam się na tych oto kotków. I pamiętam jak spojrzałam na nie i pomyślałam, że przecież są łatwe w haftowaniu, trzeba po prostu usiąść i wyhaftować i tyle.  Potrzebuję kilka tygodni i będę miała, (nareszcie!), je skończone.  Co prawda, na początku liczyłam, że uporam się z jednym kotkiem w ciągu tygodnia, ale w toku okazało się inaczej. Każdy kotek posiada około 2 tys krzyżyków i potrzeba mi około 10dni na wyhaftowanie go w trybie relaksu. Na początku planowałam też, że skoro zostało mi 4 kotków, będę haftowała jednego w każdym miesiącu i do końca tego roku skończę haft. Po wyszyciu pierwszego kotka, zmieniłam zdanie. Postanowiłam, że wyhaftuję dwa teraz i dwa następne pod koniec jesieni, bo wzorek naprawdę jest łatwy.  Zobaczymy jak mi pójdzie.  Na razie kotków odkładam w stronę i biorę się za inny haft. Co za haft, dowiecie się wkrótce.  

Pozdrawiam serdecznie 
i dużo krzyżyków życzę 

6 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem, czy następny kotek będzie zerkał co dzieje się za jego plecami?
  Wyszywaj i pokazuj :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj p Barbaro,
   Bardzo miło otrzymać komentarz od pani. Dziękuję bardzo. Niestety tylko jeden kotek z sześciu ukazuje nam swoje oczka 🙂 . Napewno będę pokazywała. Zakończenie haftu planuje już w tym roku. Zbyt długo czekał na swoją kolej.

   Usuń
 2. Też haftowałam kiedyś te kotki. Jak dla mnie ciut nudne w haftowaniu choć ładne. Chyba komuś je odsprzedałam, jakoś nie pasowały do reszty mojej małej kolekcji. Powodzenia w haftowaniu, czy to kotków, czy to innych haftów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj koty to cudowny temat, coś o tym wiem.. szczególnie kiedy dziecko widzi nad głową i prosi..mamo wyszyj mi kota..

  OdpowiedzUsuń

May thanks for all comments!!!